Zwiększone kontrole są planowane w lokalnych siłowniach

W NOWYM ZORZĄDZENIU 

Zwiększone kontrole są planowane na lokalnych siłowniach

Rozszerzone spotkanie radnych i urzędników pogłębiło badanie zmian w rozporządzeniu nr 12,215, które reguluje wydawanie zezwoleń i warunki działalności placówek lub pomieszczeń przeznaczonych do nauczania lub uprawiania zajęć fizycznych i / lub sportowych.

Celem modyfikacji przewidzianych w nowym rozporządzeniu jest zapobieganie obrażeniom, chorobom lub konsekwencjom tych praktyk.

Celem modyfikacji przewidzianych w nowym rozporządzeniu jest zapobieganie obrażeniom, chorobom lub konsekwencjom tych praktyk.

W celu przyczynienia się do powstania nowego artykułu, podsekretariat miejski ds. Sportu i rekreacji wydał niektóre wytyczne, które należy wziąć pod uwagę przy jego opracowywaniu. Jednym z elementów, które podkreślono, była potrzeba podnoszenia świadomości wśród osób uprawiających sport, aby uniknąć kontuzji, chorób lub następstw.

Podniesiono również możliwość włączenia postaci dyrektora technicznego, który będzie odpowiedzialny za nauczyciela wychowania fizycznego, w celu przeprowadzenia kontroli działań, które tam się odbywają.

Zaproponowano, aby użytkownik wypełnił kwestionariusz wywiadu, który pozwala wykryć czynniki ryzyka, a także historię sportową. Inne ważne dla nich tematy to opracowanie kursów pierwszej pomocy oraz utworzenie rejestru placówek dla instruktorów i nauczycieli jako środków kontroli.

Ze swojej strony przedstawiciele College of Physical Education Professionals of Salta podkreślili, że standard powinien być obejmujący, proponując, aby instruktorzy otrzymali szkolenie poświadczone przez instytucję. Jeśli chodzi o różne dyscypliny sportowe, ujawnili potrzebę ich kategoryzacji według intensywności, średniego, wysokiego, niskiego poziomu i walki. Ta klasyfikacja ustanowi wymagania związane z badaniami zdrowotnymi.

Tymczasem z Izby Firm Aktywności Fizycznej, Stowarzyszenia Sztuk Walki, Stowarzyszenia Kulturystyki i Fitness w Salta zbiegło się to podkreślając znaczenie szkolenia personelu tych placówek, aby ci, którzy uczą różnych dyscyplin są odpowiednie do tej roli.

Poproszono ich również o rozważenie różnic między siłowniami, klubami sportowymi, wypożyczalniami kortów lub przestrzeniami publicznymi. Ze swojej strony College of Pharmacists poprosił o większą kontrolę w odniesieniu do marketingu suplementów diety. 

CZYTAĆ  Sekret mocy Thora leży w weganizmie

Obecny był także prezes Towarzystwa Kardiologicznego Salta, Jorge Secchi, który podkreślił korzystną korzyść z korzystania z aktywności fizycznej osoby na studia medyczne. Ze swojej strony wiceprezes instytucji Facundo I.ñiguez stwierdził, że przygotowanie kwestionariusza wywiadu medycznego pozwala na zlokalizowanie czynników ryzyka.