Sekret mocy Thora leży w weganizmie

 Tajemnica mocy Thora # 39 leży w weganizmie

Aktor Chris Hemsworth ujawnił, że przyjęcie diety wegańskiej w ramach jego fizycznego przygotowania jest tajemnicą posągowej postaci, którą pokazuje w dwóch ostatnich filmach, w których grał rolę Thora: „Thor: Ragnarok” i ” Avengers: Infinity Wars. ” Powód jego “konwersja” na weganizm podarował jego trener […]

http://estacionaz.com/wp-content/uploads/bfi_thumb/thor-6lnb0guryfmukpq9ecmmdkwgico49564eep8zbz4kko.jpg

Aktor Chris Hemsworth ujawnił, że przyjęcie diety wegańskiej w ramach treningu fizycznego jest tajemnicą rzeźbiarskiej postaci, którą pokazuje w dwóch ostatnich filmach, w których grał rolę Thora: „Thor: Ragnarok” i ” Avengers: Infinity Wars. „

Powód jego „konwersja” weganizmowi podał jego osobisty trener, Luke Zocchi, w wywiadzie dla Today Extra. „To był świetny eksperyment. Chcieliśmy sprawdzić, czy mógłby utrzymać mięśnie, gdyby stał się weganinem. To mnie naprawdę zaskoczyło. Wszyscy jesteśmy podekscytowani # 39; Muszę jeść białko zwierzęce # 39; ale możesz uzyskać dużo białka z fasoli. ”

Hemsworth odziedziczył zwyczaje swojego młodszego brata Liama, który od lat jest znanym wegetarianinem. “Nie ma żadnych negatywnych skutków takiego jedzenia. Wszystko jest pozytywne, mentalne i fizyczne. Kocham. Czuję, że ma to również pozytywny wpływ na tętnienie reszty mojego życia, ”Kiedyś wyjaśnił młodszy brat Hemswortha.

„Wraz ze wzrostem w # 39; wegańska kulturystyka # 39 ;, korzyści związane ze stylem życia zwiastowane przez weganizm stają się coraz bardziej widoczne, jeśli chodzi o wyniki sportowe,” trener wyjaśnił.

Rozwój wegańskiego stylu życia: zdrowie i środowisko

Według Whole Foods Market wzrost wegańskich produktów cieszy się większym niż kiedykolwiek popytem w Stanach Zjednoczonych. Przewidują, że w tym roku będzie nadal rósł. Według ankiety „Zdrowie mężczyzny” w ankiecie prawie 20 procent jej czytelników, którzy nie są wegetarianami, stwierdziło, że mogą przynajmniej spróbować diety.

Specjaliści ryzykują dwa możliwe powody wzrostu obserwowanego w przyjmowaniu diety wegańskiej. Z jednej strony znane (choć nie kontrowersyjne) korzyści zdrowotne tego rodzaju diety; z drugiej strony silniejsza świadomość dbałości o środowisko. Według najnowszych badań opublikowanych kilka tygodni temu w czasopiśmie Science wyeliminowanie z diety mięsa i nabiału jest najszybszym i najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia wpływu, jaki każda osoba wywiera na środowisko.

CZYTAĆ  Zwiększone kontrole są planowane w lokalnych siłowniach

„Dieta wegańska jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na zmniejszenie jej wpływu na planetę Ziemię, nie tylko na gazy cieplarniane, ale na globalne zakwaszenie, eutrofizację, wykorzystanie ziemi i wody,” powiedział Joseph Poore, główny śledczy z badania na Oxford University w Wielkiej Brytanii. „Ten efekt byłby o wiele bardziej pozytywny niż ograniczenie lotów samolotem lub zakup samochodu elektrycznego,” on dodał.

W ramach pracy naukowcy wyodrębnili dane z ponad 119 krajów, które odpowiadają za 90 procent całej spożywanej żywności. Wyniki sugerują, że mięso i nabiał stanowią 18 procent całkowitej ilości spożywanych kalorii na świecie i 37 procent całkowitej ilości białka. Jednak zwierzęta gospodarskie użyte do wytworzenia tych produktów zajmują 83 procent całkowitej powierzchni użytków rolnych.

„Rolnictwo jest sektorem, który obejmuje wiele problemów środowiskowych,” powiedział biedny i zamknięty: „To naprawdę produkty pochodzenia zwierzęcego są odpowiedzialne za wiele z tego. Unikanie konsumpcji produktów pochodzenia zwierzęcego niesie ze sobą ogromne korzyści dla środowiska ”.