Sekret mocy Thora leży w weganizmie

 Tajemnica mocy Thora # 39 leży w weganizmie

Aktor Chris Hemsworth ujawnił, że przyjęcie diety wegańskiej w ramach jego fizycznego przygotowania jest tajemnicą posągowej postaci, którą pokazuje w dwóch ostatnich filmach, w których grał rolę Thora: „Thor: Ragnarok” i ” Avengers: Infinity Wars. ” Powód jego “konwersja” na weganizm podarował jego trener […]

http://estacionaz.com/wp-content/uploads/bfi_thumb/thor-6lnb0guryfmukpq9ecmmdkwgico49564eep8zbz4kko.jpg

Aktor Chris Hemsworth ujawnił, że przyjęcie diety wegańskiej w ramach treningu fizycznego jest tajemnicą rzeźbiarskiej postaci, którą pokazuje w dwóch ostatnich filmach, w których grał rolę Thora: „Thor: Ragnarok” i ” Avengers: Infinity Wars. „

Powód jego „konwersja” weganizmowi podał jego osobisty trener, Luke Zocchi, w wywiadzie dla Today Extra. „To był świetny eksperyment. Chcieliśmy sprawdzić, czy mógłby utrzymać mięśnie, gdyby stał się weganinem. To mnie naprawdę zaskoczyło. Wszyscy jesteśmy podekscytowani # 39; Muszę jeść białko zwierzęce # 39; ale możesz uzyskać dużo białka z fasoli. ”

Hemsworth odziedziczył zwyczaje swojego młodszego brata Liama, który od lat jest znanym wegetarianinem. “Nie ma żadnych negatywnych skutków takiego jedzenia. Wszystko jest pozytywne, mentalne i fizyczne. Kocham. Czuję, że ma to również pozytywny wpływ na tętnienie reszty mojego życia, ”Kiedyś wyjaśnił młodszy brat Hemswortha.

„Wraz ze wzrostem w # 39; wegańska kulturystyka # 39 ;, korzyści związane ze stylem życia zwiastowane przez weganizm stają się coraz bardziej widoczne, jeśli chodzi o wyniki sportowe,” trener wyjaśnił.

Rozwój wegańskiego stylu życia: zdrowie i środowisko

Według Whole Foods Market wzrost wegańskich produktów cieszy się większym niż kiedykolwiek popytem w Stanach Zjednoczonych. Przewidują, że w tym roku będzie nadal rósł. Według ankiety „Zdrowie mężczyzny” w ankiecie prawie 20 procent jej czytelników, którzy nie są wegetarianami, stwierdziło, że mogą przynajmniej spróbować diety.

Specjaliści ryzykują dwa możliwe powody wzrostu obserwowanego w przyjmowaniu diety wegańskiej. Z jednej strony znane (choć nie kontrowersyjne) korzyści zdrowotne tego rodzaju diety; z drugiej strony silniejsza świadomość dbałości o środowisko. Według najnowszych badań opublikowanych kilka tygodni temu w czasopiśmie Science wyeliminowanie z diety mięsa i nabiału jest najszybszym i najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia wpływu, jaki każda osoba wywiera na środowisko.

CZYTAĆ  Reakcja niektórych katalońskich federacji sportowych na orzeczenie Sądu Najwyższego

„Dieta wegańska jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na zmniejszenie jej wpływu na planetę Ziemię, nie tylko na gazy cieplarniane, ale na globalne zakwaszenie, eutrofizację, wykorzystanie ziemi i wody,” powiedział Joseph Poore, główny śledczy z badania na Oxford University w Wielkiej Brytanii. „Ten efekt byłby o wiele bardziej pozytywny niż ograniczenie lotów samolotem lub zakup samochodu elektrycznego,” on dodał.

W ramach pracy naukowcy wyodrębnili dane z ponad 119 krajów, które odpowiadają za 90 procent całej spożywanej żywności. Wyniki sugerują, że mięso i nabiał stanowią 18 procent całkowitej ilości spożywanych kalorii na świecie i 37 procent całkowitej ilości białka. Jednak zwierzęta gospodarskie użyte do wytworzenia tych produktów zajmują 83 procent całkowitej powierzchni użytków rolnych.

„Rolnictwo jest sektorem, który obejmuje wiele problemów środowiskowych,” powiedział biedny i zamknięty: „To naprawdę produkty pochodzenia zwierzęcego są odpowiedzialne za wiele z tego. Unikanie konsumpcji produktów pochodzenia zwierzęcego niesie ze sobą ogromne korzyści dla środowiska ”.