Androgel – historia i jak to działa

 Androgel to miejscowy testosteron, stosowany na skórę mężczyzn, aby pomóc kontrolować ich niski poziom testosteronu (poniżej 300 ng / dl) i doprowadzić je do normalnego poziomu. Jest stosowany w prawie każdym preparacie terapii zastępczej testosteronem, TRT, w Stanach Zjednoczonych.

Czasami jest stosowany przez niektórych sportowców, którzy nie chcą się wstrzykiwać, aby zwiększyć poziom testosteronu. Ponieważ jednak dawka testosteronu jest bardzo niska, u sportowca o wysokich osiągach nie uzyska się wielu korzyści.

Są to objawy niskiego poziomu testosteronu:

  • Zaburzenia erekcji (ED)
  • Niskie pożądanie seksualne
  • Utrata masy mięśniowej i siły oraz wzrost tkanki tłuszczowej
  • Słaby układ odpornościowy
  • Bezsenność i letarg

androgel

Historia

Ten lek został opracowany w Brukseli przez firmę farmaceutyczną Solvay Farmaceuticals i został wprowadzony na rynek w 2000 r. W 2010 r. Został zakupiony przez Abbott Labs, a następnie wyprodukowany i wprowadzony do obrotu w Stanach Zjednoczonych przez Abbvie Inc (spółka macierzysta Abbott Labs). Wiele zainwestowano w reklamę telewizyjną, w samym 2012 roku zainwestowano 80 milionów. Został opracowany dla starszych mężczyzn, którzy mieli niski poziom testosteronu. Androgel uzyskał sprzedaż w 2012 roku.

Skutki uboczne

Będąc supresantem, ci, którzy go używają, powinni podjąć terapię po cyklu (CPT), aby uniknąć problemów, takich jak zmniejszone pożądanie seksualne, masa mięśniowa, siła i wzrost tkanki tłuszczowej.

Są to najczęstsze działania niepożądane, głównie u starszych mężczyzn, podwyższone ciśnienie krwi / deformacja serca, skrzepy krwi, zwiększona liczba czerwonych krwinek i ból głowy.

Ponieważ testosteron przekształca się w estrogen, osoby, które go stosują, będą miały estrogenne skutki uboczne. Może to powodować problemy, takie jak: zatrzymanie płynów, ból w klatce piersiowej (ginekomastia) i problemy z sercem, jeśli jesteś wrażliwy na działania niepożądane. Wymagany jest inhibitor aromatazy (IA), taki jak Arimidex lub Aromasin.

CZYTAĆ  Porady dotyczące kulturystyki autorstwa Raula Carrasco

Kobiety bez powodu powinny stosować Androgel, a jeśli używają go Twoi partnerzy, powinni zadbać o bezpośredni kontakt ze skórą.

Dawka

Dawka zależy od zaleceń lekarza lub tego, co rozważasz, ale mężczyźni zwykle używają 5-10 g, chociaż profesjonalni sportowcy przyjmują większe dawki. Konieczna jest jedna aplikacja dziennie, ponieważ jej wydanie trwa 24 godziny.

Jak to działa i użyj

Androgel to syntetyczny testosteron w miejscowym żelu do codziennego stosowania, który jest wchłaniany przez skórę do krwiobiegu, nie jest wstrzykiwany ani przyjmowany doustnie. Jego wydanie trwa 24 godziny, występuje w dwóch wersjach, 1% i 1,62%. Twoja prezentacja jest w rozpylaczu lub saszetce z aplikacją. 1% stosuje się na ramiona, ramiona i brzuch, a 1,62% stosuje się na ramiona i ramiona. Najlepszym sposobem na nałożenie go jest wyjście z prysznica, nałożenie go, wyschnięcie i ubieranie się. Po nałożeniu nie należy brać prysznica ani pływać przed upływem 2-4 godzin.

Kulturystyka

Znamy przypadki, w których starsi mężczyźni sprzedają receptę Androgel kulturystom i sportowcom. Wielu kulturystów początkujących uderza Androgel za to, że nie muszą wstrzykiwać. Chociaż nie zapobiegnie to wzrostowi poziomu testosteronu, jak w przypadku wstrzyknięcia, nawet jeśli zakres jest niższy.

Oto zalety wysokiego poziomu testosteronu:

  • Zwiększone libido lub pożądanie seksualne
  • Zwiększona masa mięśniowa i siła
  • Zwiększony nastrój / pewność siebie
  • Zmniejszenie tkanki tłuszczowej

Wielu sportowców woli stosować miejscowy żel niż wstrzykiwać testosteron lub przyjmować doustne sterydy, które są szkodliwe dla wątroby. Jeśli sportowiec lub sportowiec ma niski poziom testosteronu, idealnym byłoby zwiększenie ich testosteron dopóki nie osiągną właściwego poziomu, a tym samym odpowiednio osiągną swoje cele.

Koszt

Androgel jest dość drogi, ale niektóre plany ubezpieczenia go obejmują, porównywanie każdego mg z doustnym testosteronem jest 3 razy droższe.